Cvičení 2023/2024 bude probíhat 18.9.-22.12.2023 a 2.1.-28.6.2024

Necvičíme: 28.9.; 17.11.; 23.12.-1.1.; 29.3.; 1.4.; 1.5.; 8.5.

T.J. Sokol Podolí

Podolská 5/90
Praha 4 - Podolí
Úřední hodiny: po předchozí domluvě
ve čtvrtek 15.00-16.30

E-mail Facebook
Sokol

Otázky a Odpovědi

Zápis pro stávající členy

Zápisy u nás probíhají vždy na začátku pololetí, tedy srpen – září a v lednu. Zápisy probíhají elektronicky přes On-line registrace na našich webových stránkách, platba je za pomoci platební karty. Jsou vždy ve dvou kolech, první je vyhrazeno pro stávající členy oddílů, kteří mají v tomto kole zaručeno své místo v oddíle. Druhé kolo pak umožňuje zápis do jiného oddílu, než byl navštěvován v předchozím pololetí, ale místo už držet nemůžeme. To se týká zejména oddílů RD a PD, kdy je naše kapacita často naplněna.

Zápis pro nové členy

Zápisy u nás probíhají vždy na začátku pololetí, tedy v září a v lednu prezenční formou v kanceláři jednoty ve vyhlášených zápisových dnech, které vyhlašujeme na našem webu a vývěsce. Je nutné se osobně dostavit s průkazem totožnosti, vyplnit evidenční kartu a uhradit členskou známku a oddílový příspěvek – v hotovosti (karty nepřijímáme). U nezletilých členů se musí dostavit jejich zákonný zástupce.

Co s sebou na cvičení

S sebou si vezměte pohodlné oblečení a vhodnou sálovou obuv (čistá se světlou podrážkou). Doma naopak nechte náramky, řetízky, náušnice a cennosti. Dlouhé vlasy nejlépe do gumičky.

Jaký je rozdíl mezi členským a oddílovým příspěvkem?

Členský příspěvek se platí jednou ročně a díky němu jste členy České obce sokolské. Oddílový příspěvek se platí pololetně a slouží k pokrytí nákladů za cvičení.

My si tykáme?

Ano, my sokolové si tykáme už více než 150 let. A nejen to, zdravíme se pozdravem “Nazdar” a oslovujeme se “bratře” a “sestro”.

I děti vedeme k tomu, aby nám tykaly, nejsme žádné “paní učitelky” nebo “páni učitelé”. Také díky tomu vládne na cvičení pohodová přátelská atmosféra.

Jak se stát cvičitelem?

Stačí mít zájem a kontaktovat vedoucího oddílu nebo jiného cvičitele, třeba před nebo po cvičení.